Kalkulator BMI

Twój BMI wynosi . WYCHUDZENIE

Masa ciała jest znacząco za niska. Skontaktuj się ze swoim lekarzem, który przeprowadzi wywiad medyczny i zleci wykonanie badań diagnostycznych. Prawdopodobnie warto wzbogadzić Twoją dietę o substancje odżywcze.

Zadbaj o siebie

Twój BMI wynosi . NIEDOWAGA

Masa Twojego ciała jest zbyt niska! Jeśli podałeś prawidłowe wartości wagi i wzrostu, to powinieneś jak najprędzej zweryfikować czy odżywiasz się prawidłowo. Skontaktuj się z dietetykiem by zmodyfikować swój styl żywienia.

Zadbaj o siebie

Twój BMI wynosi . NORMA

Gratulacje! Twoja masa ciała jest prawidłowa. Staraj się utrzymać aktualne parametry oraz zbać o to by Twoja dieta była urozmaicona i dobrze zbilansowana.

Twój BMI wynosi . NADWAGA

Masz nadwagę! Zalecana jest redukcja masy ciała oraz modyfikacja stylu życia. Rozważ konsultację z dietetykiem.

Zadbaj o siebie

Twój BMI wynosi . OTYŁOŚĆ I STOPNIA

Masa ciała jest zbyt wysoka, wartości BMI wskazuje na rozwijającą się otyłość I stopnia! Skontaktuj się z dietetykiem w celu wspólnej walki o Twoje zdrowie. Wdrażając zmiany, unikniesz powikłań otyłości i zachowasz zdrowie na dłużej.

Zadbaj o siebie

Twój BMI wynosi . OTYŁOŚĆ II STOPNIA

Masa ciała jest znacząco za wysoka, wartości BMI wskazuje na rozwijającą się otyłość II stopnia! Pilnie skontaktuj się z dietetykiem w celu wspólnej walki o Twoje zdrowie. Wdrażając zmiany, unikniesz powikłań otyłości i zachowasz zdrowie na dłużej. Pamiętaj, że nadmierna masa ciała sprzyja licznym chorobom, które zagrażają życiu.

Zadbaj o siebie

Twój BMI wynosi . OTYŁOŚĆ III STOPNIA

Masz skrajną otyłość, wartości BMI wskazuje na rozwijającą się otyłość III stopnia! Pilnie skontaktuj się z dietetykiem w celu wspólnej walki o Twoje zdrowie. Wdrażając zmiany, unikniesz powikłań otyłości i zachowasz zdrowie na dłużej. Pamiętaj, że nadmierna masa ciała sprzyja licznym chorobom oraz skraca życie.

Zadbaj o siebie

BMI (Body Mass Index) czyli wskaźnik masy ciała jest prostym kalkulatorem niedowagi, nadwagi i otyłości oraz ryzyk chorób z nimi związanych. Wskaźnik ten należy stosować tylko dla osób dorosłych, aby ocenić prawidłowy rozwój dziecka, stosuje się siatki centylowe. Kalkulator może być stosowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Kalkulator BMI w prosty sposób pomoże Ci określić czy masz prawidłową wagę. Wypełnij pola masa ciała, wzrost oraz płeć i oblicz BMI!

Logo firmowe DietaMedika